دانلود فایل با عنوان(پاورپوینت موقعيت جغرافيايی و تقسيمات سياسی استان مازندران)

پاورپوینت موقعيت جغرافيايي و تقسيمات سياسي استان مازندران مشخصات فایل تعداد صفحات37حجم9/629 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx توضیحات کامل دانلود پاورپوینت موقعيت جغرافيايي و تقسيمات سياسي استان مازندران جهت رشته علوم اجتماعی در قالب 37 اسلاید و با فرمت ppدانلود پاورپوینت تقسيمات سياسي استان مازندران, تقسيمات سياسي استان مازندران,پاورپوینت موقعيت جغرافيايی استان مازندران,دانلود نقشه موقعيت جغرافيايي و تقسيمات سياسي استان مازندران|42084819|juh34050813|جِی یو
محقق گرامی فایل مورد نظر در مورد پاورپوینت موقعيت جغرافيايی و تقسيمات سياسی استان مازندران آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

پاورپوینت موقعيت جغرافيايي و تقسيمات سياسي استان مازندران


مشخصات فایل
تعداد صفحات37حجم9/629 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل
دانلود پاورپوینت موقعيت جغرافيايي و تقسيمات سياسي استان مازندران جهت رشته علوم اجتماعی در قالب 37 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

موقعيت جغرافيايي و تقسيمات سياسي استان مازندران

استان مازندران با حدود 24 هزار كيلومتر مربع مساحت بين 47 دقيقه تا 38 درجه و 5 دقيقه عرض شمالي و 50 درجه و 34 دقيقه تا 56 درجه و 14 دقيقه طول شرقي از نصف النهار گرينويچ قرار گرفته ايت. درياي مازندران در شمال، استان تهران و سمنان در جنوب و استان هاي گيلان و گلستان به ترتيب در غرب و شرق آن قرار گرفته است.

جغرافياي طبيعي و اقليم استان طبيعت استان مازندران تحت تأثير عرض جغرافيايي، ارتفاعات البرز، ارتفاع از سطح دريا، دوري و نزديكي به دريا، وزش بادهاي محلي و ناحيه اي، جا به جايي توده هاي هواي شمالي و غربي و حتي پوشش متراكم جنگلي قرار دارد. به همين جهت و با وجود وسعت اندك، (و بر خلاف تصور عموم كه آب و هواي آن را يكسره معتدل مي دانند)، اين ناحيه از تنوع آب و هوايي ويژه اي برخوردار است.

دو جريان بزرگ نقش تعيين كننده اي در آب و هواي استان ايفا مي كند: يكي جريان هوايي شمال و شمال شرقي كه از سيبري و قطب شمال به سوي جنوب و جنوب غربي پيش روي مي كند و موجب سردي هوا، يخ بندان و ريزش برف و باران مي شود.


"